Projektowanie domów swarzędz

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, iż najlepsze kierunki studiów to medycyna oraz prawo. Bezsprzecznie są to kierunki męczące, a praca po nich (przede wszystkim za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy przywołuje się trzeci kierunek, który ja osobiście pragnęłabym w tym miejscu dodać – architektura.
Zawód architekta nie dosyć, że w moim odczuciu jest bardziej fascynujący aniżeli dwa wymienione prędzej, to z drugiej strony, jest także niezwykle dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko projektowanie budynków – to góra różnorodnych dziedzin. Może odnaleźć się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale również ktoś z bardziej pożytecznymi pomysłami – budowanie mostów, projektowanie wieżowców i planowanie budynków mieszkalnych.
Studia w tym kierunku nie jest banalne – trzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki a także fizyki, jak i kulturalnego obeznania a także zmysłu artystycznego. Jednakże ostatecznie są tego warte. Domek, który zbudujemy w swojej głowie, za kilka lat może stanąć i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój pomysł pozostanie później inspiracją w studenckich podręcznikach?
Wobec tego jeżeli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi bardzo szybko mdlejesz – zastanów się czy praca architekta nie jest dla Ciebie. Może planowanie budynków to Twoja pasja, dogłębnie zakorzeniona i jeszcze odnaleziona? Spróbuj. Pierwsze kroki (jeszcze przed pójściem na studia) możesz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen wiedzy. Rysuj, rozbudź wyobraźnię i sprawdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.


Możliwość komentowania jest wyłączona.