płytki ręcznie formowane

Planowanie domów radomsko

Architektura – kierunek z przyszłością

Od dawna utarło się, że najlepsze kierunki studiów to sztuka lekarska i prawo. Z pewnością są to kierunki trudne, a praca po nich (szczególnie za granicą) jest czymś pewnym. Rzadko kiedy wzmiankuje się trzeci kierunek, który ja prywatnie chciałabym w tym miejscu wspomnieć – architektura.
Zawód architekta nie dość, że w moim spostrzeżeniu jest bardziej ciekawy niż dwa wymienione wcześniej, to z drugiej strony, jest także bardzo dobrze płatny. Praca architekta to nie tylko projektowanie budynków – to mnóstwo rozmaitych domen. Może znajdować się w tym zarówno dusza artysty – w kierunku projektowania mieszkań, ogrodów, przestrzeni miejskich, ale również ktoś z bardziej przydatnymi pomysłami – budowa mostów, projektowanie wieżowców i planowanie domów mieszkalnych.
Nauka w tym kierunku nie jest bezproblemowe – trzeba wiedzy zarówno z dziedziny matematyki i fizyki, jak i kulturalnego obeznania a w dodatku zmysłu artystycznego. Niemniej jednak finalnie są tego warte. Budynek, który utworzymy w swojej głowie, za parę lat może stanąć i służyć przyszłym pokoleniom. Może to właśnie Twój projekt zostanie później inspiracją w studenckich podręcznikach?
Zatem jeśli nie kręci Cię prawo, a na widok krwi niesłychanie szybko mdlejesz – zastanów się czy fach projektanta nie jest dla Ciebie. Może projektowanie budynków to Twoja pasja, do głębi zakorzeniona i jeszcze wypatrzona? Spróbuj. Początkowe kroki (jeszcze przed pójściem na studia) zdołasz podjąć na własną rękę. Zainteresuj się tematem – internet jest pełen mądrości. Kreśl, rozbudź wyobraźnię i stwierdź, czy to aby nie jest Twój życiowy cel.


Możliwość komentowania jest wyłączona.